hlavicka
12
Feb

12.2.2024

POZVÁNKA

Utorkové popoludnie

Sponzorovaný hosting od WebSupport.skkalendar
<<   jún / 2024   >>
T Po Ut St Št Pi So Ne
1 1 2
2 3 4 5 6 7 8 9
3 10 11 12 13 14 15 16
4 17 18 19 20 21 22 23
5 24 25 26 27 28 29 30
galeria Galéria

ARCHÍV UDALOSTÍ

V piatok podvečer 31. júla, presne na meniny nášho Nácka, sa o 19:00 konal už 18. ročník Náckovho štiavnického pochodu. Tak ako každý rok aj teraz bol zahájený zaspievaním baníckej hymny členmi Štiavnického baníckeho spevokolu, úvodným slovom tajomníka spolu Ing. Durbáka a následne oficiálnym otvorením predsedom Banskoštiavnicko-hodrušského baníckeho spolku Ing. Richardom Kaňom. S potešením sme privítali aj delegáciu Baníckeho cechu Dolina z Veľkého Krtíša pod vedením podpresedu cechu Stanislava Petrůja.

Okrem už tradičných zastavení baníckej procesie – v baníckej krčme pri štôlni Glanzenberg, v Kammerhofe (bývalá kaplnka sv. Ignáca), na  Hornom trotuári pri soche štiavnického Nácka, v Pizzerii „Pri šachte Kaufhaus”, v Pizzerii "BLACK-M Nad kozákom”, na čele s Náckom a tentokrát aj s Lojzkom obohatilo pochod zastavenie sa na nádvorí kaviarne Gavalier na Trojičnom námestí (Joergesov dom), pri nedávno osadenej pamätnej tabuli k 100. výročiu narodenia Jozefa Vášáryho, autora a prvého protagonistu dnes už nesmrteľného štiavnického Nácka. Zaujímavou a osviežujúcou bola aj prehliadka štôlne Sabína v tomto dvore. Rovnako tradične bol aj tento ročník ukončený pred inštalovaným banskoštiavnickým betlehemom majstra Petra Chovana, kde všetkých účastníkov pochodu privítal pri terase cefé-baru "U jašteríc" okrem majstra Petra aj  inštalovaný druhý model štiavnického Nácka, vytvorený autorom Jánom Konušom z Kremnice.

Všetkým partnerom, vlastníkom a prevádzkovateľom jednotlivých zastavení Náckovho štiavnického pochodu aj touto cestou veľmi pekne ďakujeme za milé prijatie a pohostenie, ktoré celej procesii pripravili a s úsmevom na tvárach ponúkali pochodujúcim. Rovnako ďakujeme všetkým zúčastneným, že  svojou účasťou podporili túto akciu a prispeli k jej úspešnému priebehu a k dobrej nálade! Veríme a dúfame, že všetkým účastníkom sa akcia "18. Náckov štiavnický pochod" páčila a tak sa jej určite zúčastnia aj budúci rok! Tešíme sa Vašu účasť!

Zdar Boh!


Foto: Karol Weis

Foto na stiahnutie: KLIKNITE SEM

Pridané: 1.8.2015

partner partner partner partner partner Voľné pracovné miesta