hlavicka
20
Jan

Sponzorovaný hosting od WebSupport.skkalendar
<<   marec / 2021   >>
T Po Ut St Št Pi So Ne
1 1 2 3 4 5 6 7
2 8 9 10 11 12 13 14
3 15 16 17 18 19 20 21
4 22 23 24 25 26 27 28
5 29 30 31
galeria Galéria

ARCHÍV UDALOSTÍ

Dňa 18. januára 2017 sa delegácia nášho spolku zúčastnila a aktívne spolupodieľala na 1. slávnostnom šachtágu Novobanského baníckeho spolku. Tento, z našej strany síce rovnako slávnostný, ale pre budúceho organizátora celoslovenského 10. stretnutia banských miest a obcí (2017) "inštruktážny" šachtág sa konal v priestoroch Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Novej Bani za bohatej účasti členov spolku a "novobanského baníckeho spevokolu", uniformovaných členov zmiešaného speváckeho zboru CANTUS MONTE REGIS.

Do prezidiálnej tablice zasadli predseda Novobanského baníckeho spolku Zoltán Vén, primátor mesta Nová Baňa, Mgr. Ján Havran, prezident Slovenskej spoločnosti pre trhacie a vŕtacie práce Ing. Marián Beňovský, PhD., predseda Združenia baníckych spolkov a cechov Slovenska Ing. Erik Sombathy, predseda Banskoštiavnicko-hodrušského baníckeho spolku Ing. Richard Kaňa. Ďalšie funkcie na slávnostnom šachtágu prijali: Slávne VaN prezídium – Ing. Milan Durbák, slávne kontrárium – RNDr. Karol Weis, PhD., slávny fuksmajor – Milan Šesták, slávny pivný dispečer – SF Branislav Medveď, fotograf – dokumentarista za BŠHBS bol Ing. Ľubomír Lužina.

Skok cez kožu absolvovali a do baníckeho stavu boli na 1. slávnostnom šachtágu Novobanského baníckeho spolku prijatí dvaja fuksovia, Vladimír Kvasnička a Mgr. art. Margaréta Zňavová, ktorá si na šachtágu zároveň svedomito plnila funkciu slávneho kontrária č.1. Funkciu druhého slávneho kontrária prijal Ľubomír Sásik.

Slávnotnú a rovnako veľmi priateľskú a veselú atmosféru celého podujatia významne podporilo aj vystúpenie "štiavnického Nácka" v podaní slávnej firmy Jozefa Osvalda. Ďakujeme touto cestou Novobanskému baníckemu spolku a všetkým, ktorí sa akokoľvek podielali na oganizácii tohto úspešného podujatia a za vytvorenie viac ako priateľskej atmosféry, vďaka ktorej sme úplne prestali vnímať, že sme na pôde vlastne nového člena Združenia baníckych spolkov a cechov Slovenska...

Zdar Boh!


foto: Ing. Lubomír Lužina   Mgr. Andrea Krovinová
                  

Pridané: 21.1.2017

partner partner partner partner partner Voľné pracovné miesta